TMT Sektörü

Yapay zeka, sanal ve arttırılmış gerçeklik (VR / AR), Nesnelerin İnterneti ve Sesli Komuta, teknolojideki temel eğilimlerdir.

Çin’in TMT şirket birleşme ve satın almaları (B&S), yurt dışı ticareti, 2012’den 2016’ya kadar her sene %27’lik yıllık büyüme ile Kuzey Amerika, Avrupa ve diğer bölgelerin çok üzerinde büyüdü.  Deloitte’a göre, Çinli teknoloji şirketlerinin, yabancı yüksek teknoloji satın almaya ve küreselleşme stratejilerini gerçekleştirmeye çalışırken 2017’de istikrarlı bir şekilde büyümesi bekleniyor.

Google’ın YouTube TV yayıncılığı ve Netflix ve Amazon gibi çevrimiçi izlenen (OTT) içerik sağlayıcılarının sürekli büyümesi, düşük maliyetli ve hafifletilmiş aboneliklerin büyümesine neden oldu. Bazı yorumcular televizyonun günlerine sayılı olduğuna inanıyorlar.

Google, Facebook ve IBM de dahil olmak üzere dünyanın en büyük internet şirketleri, yapay zeka tabanlı teknolojiye büyük miktarda yatırım yapıyor.  Bu da artan bir oranda devam edecek. 2017’de, Amazon, veri güvenliği şirketi harvest.ai’yi 20 milyon dolar karşılığında satın aldı; ve Baidu, yapay zeka sesli yardımcısı platformu Raven Tech’i satın aldı.

Mobil veri talebi dünya çapında büyüdükçe Telekomünikasyon sektörü, şebeke servislerine olan benzeri görülmemiş talepten faydalanıyor. Bu da Nesnelerin İnterneti (IoT) gibi yeni pazarların önünü açıyor.

Arttırılmış gerçeklik (AR) ve sanal gerçekliğin (VR) artan varlığı, orta piyasa işletmeleri için vazgeçilmez bir vizyonu temsil etmektedir. Orta ölçekli firmalar, ürünlerini her zamankinden daha somut ve deneyimsel bir şekilde sunarak, daha büyük oyuncularla agresif bir şekilde rekabet ediyorlar.

Birleşmeler ve satın almalar, geniş bir sektör yelpazesindeki şirketler, iş süreçlerinde verimliliği artırmaya ve siber saldırılara karşı korunmayı artırmaya çalıştıkları için, önümüzdeki 12 ay boyunca yükselişe geçecek.

TMT Sektörü kapsamında, aşağıdaki alt sektörlere hizmet veriyoruz:

  • Dijital
  • Bilişim
  • Medya
  • Yazılım ve Teknoloji
  • Telekom

Seçilmiş Tamamlanan İşlemler

Daha fazla bilgi için

Orion Capital Partners Bültenine Üye Olun
Üye Ol