Finansal Hizmetler Sektörü

Avrupa’da, yeni şirketlerin kurulması ve Birleşme ve Satın Alma (B&S) faaliyetinin artırılması ile çevrimiçi tüketici finansmanı faaliyetlerinde artış olmuştur. Buna bir örnek,  şu anda 7.7 milyon müşteriye sahip olan ve geçen yıl 1.2 milyar dolarlık kredi veren, Avrupa’nın en büyük çevrimiçi ve mobil tüketici kredisi şirketi 4Finance.

Rusya’nın en büyük özel bankalarından Alfa Bank, Rusya bankacılık sektöründe şimdiye kadarki ilk kayıt zincir tabanlı işlem gerçekleştirdiğini açıkladı. Aralık 2016’da, bu sözleşmenin karşı tarafı, Rusya’nın en büyük havayollarından biri olan S7 oldu.

Dünyanın en eski varlık yöneticileri kârlarını artırmak için robotlara ve yapay zekaya yöneliyor. Bazıları algoritmik ticaret platformlarını kullanmaya başlarken bazıları arka ofis çalışanlarına olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor, böylece maliyetleri düşürüyor ve verimliliği arttırıyor.

Son dönemde birçok büyük banka dijitalleşmeye odaklandıklarını ilan etti. Bunu, ya yeni oluşturulan, özel tahsisli bölümler yoluyla kendi çözümlerini geliştirerek, ya da dijital rakipler satın alarak yapıyorlar.

Finansal Hizmetler Sektörü kapsamında, aşağıdaki alt sektörlere hizmet veriyoruz:

  • Finansal hizmetler
  • Sigorta
  • Emlak

Seçilmiş Tamamlanan İşlemler

Daha fazla bilgi için

Orion Capital Partners Bültenine Üye Olun
Üye Ol